חמוצים מבושלים

מעורב: סלק, גזר, כרובית, פלפלים,סלרי,חצילים – חצי מבושלים במים.

2  סלק

5-4  גזר

ראש קטן כרובית

3-2 פלפלים צבעונים (כמו גמבה)

1 חציל לא גדול

הרבה גבעולים של סלרי

פלפל חריף (אופציונלי)

2 כפות מלח גס

קולפים את הסלק והגזר ופורסים לפרוסות, מפרקים את הכרובית לפרחים, שוטפים את הפלפלים וחותכים לרבעים, שוטפים את החציל וחותכים לחתיכות של בערך 5 ס"מ מרובע (החציל מתכווץ במשך העשיה), חותכים את גבעולי הסלרי לחתיכות של 5-4 ס"מ, מבשלים כל ירק לחוד כי כל ירק צריך זמן אחר של בישול.

מתחילים בסלק: שמים בסיר מים מוסיפים את המלח, מכניסים את הסלק והסלרי ומבשלים עד שהם קצת מתרככים. (לא לבשל הרבה כדי שלא יתפוררו.)

מוציאים אותם מהמים לקערה ומכניסים את הגזר לאותם המים ומבשלים עד לריכוך קל, מוציאים לקערה אחרת.

את הפלפלים הצבעונים לרוקן מהגרעינים,  לחתוך  כל  פלפל  ל – 6 -4 חלקים,(לפי גודל הפלפל) וכנ"ל לבשל קלות ולהעביר לקערה אחרת. כך עושים גם לכרובית ולחצילים. אם בזמן הבישול רואים שחסר מים – אפשר להוסיף מים רותחים. לאחר שכל  המצרכים מוכנים, מעבירים לצנצנת ומסדרים אותם בשכבות עד שהצנצנת מתמלאת.

לאוהבי החריף – את הפלפלים החריפים לא מבשלים , חותכים אותם ל 3-2 חתיכות וכשמסדרים את הירקות בצנצנת שמים חלק מהם באמצע ואת החלק הנותר למעלה.

למים שבסיר מוסיפים חומץ הדרים ביחס של 1:1 טועמים ומוסיפים לפי הטעם מים או חומץ, מוסיפים 3-2 כפות סוכר, מערבבים וטועמים.שופכים את הנוזלים לצנצנת עד שמתמלאת, אפשר לשים בשכבה העליונה עלי סלרי.

לכסות את הצנצנת (אפשר לסגור הרמטית), לחכות יומיים שלושה, והחמוצים מוכנים לאכילה.

Print Friendly, PDF & Email
Share |

3 תגובות to “חמוצים מבושלים”